Mis on Facebook Live 360 ja kellele seda tarvis on?

camera-1198125_1920Juba 2016 aasta esimeses pooles avalikustas Facebook oma uudse lahenduse mille abil saavad kõik, kes on Facebooki konto omanikud teha video vahendusel otseülekandeid.  Peagi peale seda tulid sarnase lahendusega välja ka Twitter ja Instagram.
Facebook alustas koostööd maailma ühe suurima loodussaadete kanaliga- National Geographic. Huvilised saavad vaadata otseülekandeid 360 kraadise vaatenurgaga. Kas pole mitte lahe?
Tänaseks on inimesed juba Facebook Live 360 harjuma hakanud, ning seda kasutatakse ka ettevõtete Facebooki lehtedel. Näiteks, saad filmida oma toodete tootmisprotsessi ja lisada juurde huvitavaid kommentaare, et juhtida tähelepanu erinevatele tootmisetappidele. Võid tutvustada oma heal tasemel klienditeenindajaid, näidata oma uut kevad kollektsiooni või filmida lihtsalt midagi muud põnevat. Loomulikult on videole hiljem võimalik juurde osta ka täpselt sihitud reklaami, lähtuvalt sihtrühmast. Hiljem saab kogu aktsiooni ka Facebook Business Manageri või mõne muu sotsiaalmeedia abimehe vahendusel analüüsida.
Niisiis, plaanid teha oma esimest “laivi” aga pole päris kindel, kas sul on kõik vajalik olemas? Ära muretse, kirjeldame järgnevalt põgusalt ka igat etappi mida tuleb läbida.
* 360 kraadise video tegemiseks vajad spetsiaalset kaamerat. Tavaliselt on kaameraga kaasas ka spetsiaalse “äpi” soovitus millega saad video otse sotsiaalmeediasse üles laadida. Kui spetsiaalset 360 kaamerat kohe käepärast pole, tuleb mõne tavalisema salvasteva seadmega leppida. Tavaliselt on selleks nutitelefon, mille abil saad samuti kogu materjali “laivis” sotsiaalmeediasse edastada.
* Enne kui hakkad filmima siis vaata rahulikult üle, kas taustsüsteem on täielikult sobiv? Kui kasutatud 360 Live-i siis on asukoha valik oluline. Inimesed näevad reaalselt kõike mida sina isegi antud asukohas näed. Enamus sotsiaalmeedia gurusid soovitab filmida väljas. Inimesed naudivad loodusvaateid kordades enam, kui mõne kontori sisemuse jälgimist.
* Kui tavalise “laiv” video pikkuseks võib isegi olla kuni 2 tundi. Siis Live 360 on nõnda mahukas, et video pikkus võiks maksimaalselt olla 10-20 minutit. Selle aja peale saab aku tühjaks. Ülekanne saab sujuvalt toimida ainult siis kui sinu Interneti allalaadimise kiirus on vähemalt 4Mbit/s. Muul juhul võib pilt hakata hakkima ning see mõjub kogu üldisele kvaliteedile hävitavalt.
Kui sul on midagi põnevat jagada, siis loodame seda sotsiaalmeedia vahendusel peagi ka näha. Loodetavasti suudad oma publikule pakkuda midagi täiesti erakordset. Kuna teenus on alles üpriski uus, siis on see hea võimalus , et oma konkurentidest mööda kihutada ja kliendid uuendusliku lähenemisega pahviks lüüa.

Toredat töönädalat!